Сторінка автора
Вітаю всіх. Мене звати Федоренко Таїса Олександрівна. Ви знаходитесь на моєму персональному блозі. На цьому ресурсі Вашій увазі буде представлено результати моєї роботи, наукової діяльності, цікаві матеріали для гурткової роботи. Надіюся, що моя маленька сторінка стане для когось у пригоді. Дякую за увагу.
Мій автопортрет
Щоб уникати помилок,
треба набиратись досвіду;
щоб набиратись досвіду,
треба робити помилки.
Лоуренс Дж. Пітер, 1919 -1989,
Канадський педагог
Ось цими, можливо, для когось алогічними словами, я б хотіла розпочати автопортрет. Роки праці за фахом, мабуть, і є найважчі, упродовж яких робиш не все ідеально, а допускаєш безліч прорахунків, недоліків, помилок, та саме на цьому, на мою думку, вдосконалюєш свою педагогічну майстерність.
Проблема викладання іноземної мови особливо гостро постала в період зміни соціальних координат та принципів розвитку, коли утверджується нова система цінностей, змінюються суспільні пріоритети. Свою щоденну працю у загальноосвітній школі я розпочинаю під гаслом: «Екпериментуйте! Шукайте! Творіть!». Самореалізуватися в рамках цього гасла мені вдається в тісній співпраці з учнями, колегами та батьками школярів.
Вважаю себе сучасним та креативним учителем, бо йду в ногу з часом: володію різноманітними формами та методами викладання англійської мови, намагаюсь подати матеріал структуровано, цікаво, яскраво, доступно. Урок – це моя творча лабораторія: щоразу він перетворюється на цікаву виставу – гру, співи, перегляд мультфільмів, декламування віршів, роботу в групах, поєднання з рухами та навіть танцями. На уроках учні можуть вільно висловлюватися, пропонувати свої ідеї та навіть самі виступають у ролі вчителя. Учні створюють кросворди, складають загадки, вивчають англійські прислів’я та приказки тощо. При цьому я завжди прищеплюю любов не тільки до іноземної мови, а й до рідної, враховую індивідуальні особливості та нахили кожної дитини, прищеплюю громадські чесноти.
Отже, я завжди керуюсь такими принципами успішної діяльності на уроці англійської мови.
1. Поєднувати нові ідеї зі старими перевіреними концепціями.
2. Вчитись тільки через діяльність.
3. Навчитись того, як треба вчитись, не обмежуючись тільки навчальними фактами.
4. Пристосовуватися до індивідуальних особливостей учнів.
5. Формувати в учнів моральні цінності та ввічливість на кожному уроці
6. Створювати всім ситуації успіху, де кожен може самореалізуватися.
7. Використовувати в навчанні та вихованні музику та поезію.
8. Використовувати світ як клас для навчальних занять.
Немає коментарів:
Дописати коментар